Tulum s(l)ova završio svoju prvu sezonu

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 14. 6. 2017.

Projekt poticanja čitanja iz užitka provodili smo ove godine po prvi put s učenicima osmih razreda. Odaziv i reakcije su više nego pozitivne. Poticaj je to da s projektom i novim osmašima nastavimo i u sljedećoj školskoj godini.

Nakon noćnog čitateljskog susreta koji smo održali u studenom, dolaskom proljeća i lijepog vremena izašli smo iz školske zgrade i čitali djeci svih uzrasta u dječjem vrtiću Pčelice, Caritasovom dnevnom boravku "Dr. Antun Bogdan", a završili opuštajućim susretom i čitanjem u školskom parku.

Učenici su oduševljeni koncepcijom projekta i svjesni koliko je važno čitati u slobodno vrijeme, knjige koje sami biraju. Čitanje je vještina koja je preduvjet za bolji školski uspjeh i kao i sve druge vještine mora se vježbati. Dobro to znaju djevojke, ovogodišnje sudionice projekta, koje su u njemu sudjelovale s puno žara.

« Studeni 2017 »