Dječji forum "Ivančica" na Državnoj smotri Građanskog odgoja

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 22. 5. 2017.

U subotu je u Zagrebu održana Državna smotra Građanskog odgoja i obrazovanja.

Predstavilo se 27 ekipa razredne nastave, 35 ekipa predmetne nastave i 16 projekata iz srednjih škola.

Učenici naše škole, članovi Dječjeg foruma Ivančica, predstavili su projekt "Prvi prijatelj".

Borna Antonović, Mura Blažević, Laura Borko i David Toplek govorili su o značaju dječje igračke u razvoju djeteta. Predstavili su projekt u kojima su se skupljale rabljene igračke. Njih su odnijeli u Crveni križ Grada Čakovca. Tako će naći put do onih kojima su najpotrebnije.

Mjesni odbori Ivanovec i Štefanec kupili su nove didaktičke  igračke koje su  se donirane  Dnevnom boravku Dr. Antun Bogdan.

Ovim se projektom pokazalo da djeca znaju prepoznati probleme u sredini u kojoj žive. Jednako tako, uz pomoć odraslih spremni su ih i riješiti.

Nakon smotre, učenici su razgledali uži centar grada Zagreba.

Voditeljica: Irena Levačić

« Rujan 2017 »