Osmaši na terenskoj nastavi

Učenici osmih razreda u srijedu su bili na terenskoj nastavi s učiteljem fizike i tehničke kulture, Nikolom Friščićem.

Posjetili su firmu MIDI d.o.o.Ivanovec te uživo vidjeli izradu i montažu čeličnih konstrukcija, metalne opreme, strojeva te dijelova strojeva i industrijskih postrojenja. Također su im dane informacije o obavljanju prakse i mogućem zaposlenju nakon završetka srednje škole u nekom od srodnih smjerova.

Zatim su posjetili HE Čakovec kako bi dobili dojam o veličini elektroenergetskog postrojenja za proizvodnju električne struje, te vidjeli rad elektrane (Kaplan turbine, generatori i transformatori) u punom pogonu. Imali su stručno vodstvo, strojare i tehničare zaposlene u HE Čakovec koji su detaljno objasnili rad elektrane i spremno odgovarali na učenička pitanja.

Na kraju su posjetili malu privatnu solarnu elektranu obitelji Topolko u Štefancu koja proizvodi struju preko fotonaponskih ćelija i uvjerili se da bi svu električnu energiju u RH mogli dobivati iz obnovljivih izvora energije koji ne zagađuju okoliš.

Stečena znanja učenici će povezati s teorijskim znanjima stečenima u školi i, nadamo se, pretvoriti u odlične ocjene na kraju nastavne godine.

Što su sve vidjeli osmaši pogledajte u fotogaleriji.

objavio: TANJA RADIKOVIĆ   datum: 19. 5. 2017.

« Srpanj 2018 »