Terenska nastava u Zagreb

Autor: Tanja Radiković, 2. 5. 2017.

Predivan proljetni dan, utorak, 26. travnja, iskoristili smo za odlazak učenika viših razreda na terensku nastavu u naš glavni grad.

Učenici 5. i 6. razreda posjetili su Prirodoslovni muzej i dobili brojna praktična saznanja koja će im koristiti u nastavi prirodne grupe predmeta. Bilo je zanimljivo vidjeti izloške i modele životinja s kojima se, nadamo se, nikad nećemo sresti u živo.

Učenici 7. i 8. razreda posjetili su tehnički muzej u sklopu kojeg su sudjelovali u pokusima u demonstracijskom kabinetu Nikle Tesle, te vjernom prikazu rudnika. Zanimljiv je bio i dio koji prikazuje povijest razvoja prometala svih vrsta.

Vrhunac dana bila je opera "Nikola Šubić Zrinski" koju smo odgledali i odslušali u Hrvatskom narodnom kazalištu.