Terenska nastava u Zagrebu za učenike predmetne nastave

Autor: Tanja Radiković, 27. 4. 2022.

U utorak, 26. travnja učenici predmetne nastave posjetili su Zagreb sa zanimljivim programom u cjelodnevnoj terenskoj nastavi.

Najprije su u Kazalištu „Komedija“ gledali poznati mjuzikl Mamma mia! gdje su poznati hrvatski glumci i pjevači izveli vječne hitove grupe ABBA. Na pozornici su nas puna dva i pol sata zabavljali Vanda Winter, Renata Sabljak, Mila Elegović, Đani Stipaničev, Ervin Baučić, Fabijan Pavao Medvešek i brojni drugi pjevači i plesači. Učenici su oduševljeni mjuziklom, a to je vrsta kazališne umjetnosti u kojoj ne uživamo često, pa su mnogo toga i naučili.

Predivno vrijeme smo zatim iskoristili za šetnju glavnim gradom. Uz nezaobilazan Trg bana Josipa Jelačića razgledali smo tržnicu Dolac i uz skulpturu kumice otpjevali  poznate stihove iz pjesme „Lepe ti je Zagorje zelene“, a ulaskom u tunele ispod Zagreba, da iskoristimo izvrsnu akustičnost prostora pjesmu „Kad si sretan“.

Učenici petih i šestih razreda posjetili su Muzej grada Zagreba i naučili o povijesti grada, od prapovijesnih iskopina do modernog doba.

Učenici sedmih i osmih razreda posjetili su Tehnički muzej, a osobito su se zadržali u demonstracijskom kabinetu Nikole Tesle gdje su sudjelovali u pokusima najpoznatijih Teslinih izuma.

Nakon okrepe i još malo slobodnog vremena za šetnju i druženje, puni dojmova  učenici su se vratili kući u večernjim satima.