Županijska smotra "Projekt građanin"

Autor: NATAŠA KRALJ, 3. 4. 2022.

Godine su ipak važne - 150 školstva u Ivanovcu  1871. - 2021.

Srednja škola Čakovec i III. osnovna škola Čakovec bile su domaćini 10. Županijske smotre projekata iz Građanskoga odgoja. Smotra je održana u četvrtak, 31. ožujka 2022. u Srednjoj školi Čakovec, a nazočnost otvaranja smotre uveličali su Matija Posavec, međimurski župan, i Ljerka Cividini, čakovečka gradonačelnica. Na smotru je pristiglo ukupno jedanaest projekata: tri projekta razredne nastave, pet projekata predmetne nastave i tri projekta srednjih škola. Na smotri se predstavila i naša škola projektom „Godine su ipak važne“ u kojem smo obilježili 150 godina školstva u Ivanovcu od 1871. do 2021. godine. Projekt su na smotri branili i prezentirali učenici: Mura Blažević (8. r.), Tara Puhalović (8. r.), Leonarda Vlahek (5. r.) i Toni Toplek Novaković (5. r.) uz svoje mentorice Palminu Novak i Natašu Kralj. Povjerenstvo je pohvalilo ogroman trud za pripremu ovoga projekta naglasivši istraživački dio projekta koji smo obavili u Muzeju Međimurja, Državnome arhivu u Štrigovi, pročavanjem monografije „Ivanovec u prošlosti i sadašnjosti“ Josipa Črepa te postavljanjem izložbe u holu škole. Do kraja školske godine predviđeno je postavljanje spomen-ploče na zgradi Doma kulture u Ivanovcu jer je to jedina od triju postojećih zgrada koja još nema spomen-ploču na kojoj će pisati: 2. školska zgrada od 1952. do 1997.  godine.