Tko ruši sve oko sebe?

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 16. 11. 2011.

U ponedjeljak ujutro dočekala nas je vrlo ružna i žalosna slika našeg inače lijepog školskog dvorišta: potrgane grane ukrasne trešnje, iščupane čemprese, razbijena protupožarna sklopka ,…

Namjerno uništavanje drveća i grmlja koje krasi našu školu možemo nazvati jedino divljaštvom.

Ovo je nedjelo pojedinaca  koji ne prepoznaju vrijednosti rada i ljepotu okoliša u kojem se nalaze.

U uređenje parka utrošene su godine rada djelatnika škole, ali i učenika koji su se vrlo rado uključivali u uređenje okoliša i brigu o biljkama. Pomogli su i mnogi roditelji kako bi školski park postao prepoznatljiv  ukras cijelog mjesta.

Nažalost,  sve to ne znači ništa kada se nekolicina  naših mladih sumještana  odluči uništiti sve oko sebe,  kako bi dokazali svoju „zrelost“ i „odgovornost“ prema ljudima i mjestu u kojem žive.

Uništena ograda, sklopke, svjetla… prizori su koji su nas više puta dočekali nakon vikenda.   Škola će obnoviti uništeno i popraviti štetu, ali nećemo odustati od potrage za počiniteljima.

Još jednom pozivam sve  na odgovorno ponašanje prema školskoj imovini.

Ravnateljica: Palmina Novak

« Rujan 2017 »