vijesti

Poziv na predstavljanje ponuda za školu u prirodi Vijest ima dokument u privitku

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 12. 12. 2017. 14:36

Klikom na više u priloženom .pdf dokumentu pročitajte poziv na predstavljanje odabranih ponuda za organizaciju škole u prirodi i maturalne ekskurzije.

Roditeljski sastanak i predstavljanje ponuda za školu u prirodi održat će se u petak, 15. prosinca 2017. s početkom u 17,00 sati, a za maturalnu ekskurziju u utorak, 19. prosinca s početkom u 17,30 sati.

Uspješni matematičari naše škole

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 12. 12. 2017. 13:42

Nakon što je u OŠ Ivanovec po prvi puta provedeno natjecanje Dabar,  Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja, i druga po redu Večer matematike, zaključujemo kako učenici ove škole znaju i vole matematiku.

[više]

Zimski sportski kampovi i radionice Vijest ima dokument u privitku

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 8. 12. 2017. 12:49

Grad Čakovec u suradnji s učiteljima i školama u gradu Čakovcu i ove zime pod praznicima organizira razne radionice i sportske kampove. Prilika je to da učenici naše škole kvalitetno provedu svoje slobodno vrijeme.

Kampovi i radionice održavaju se na raznim lokacijama u vremenu od 27. prosinca 2017. godine do 12. siječnja 2018. godine, a rok za prijave je 22.12.2017.

Klikom na više pročitajte detalje, ispišite i popunite prijavnice. Veseli praznici!

[više]

Integrirani dan na temu volonterizma

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 8. 12. 2017. 12:37

Povodom Međunarodnog dana volontera koji se obilježava 5. prosinca diljem svijeta, u našoj je školi održan integrirani dan u četvrtak, 7. prosinca.

Taj dan nema klasične nastave već učenici rade u grupama, izrađuju razne predmete, uče istraživanjem, rade pokuse. Tema integriranog dana ovaj je put volontiranje pa su učenici stekli nova znanja o udrugama diljem Međimurja u kojima se članovi bave volonterskim radom.

Posjetio nas sveti Nikola

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 5. 12. 2017. 12:15

Izgleda da su učenici naše škole jako vrijedni i marljivi. Dan ranije nego što je to uobičajno, posjetio ih je i darivao najdraži dječji svetac, sveti Nikola. A učenici su njemu pjevali, recitirali i porazgovarali s njime par riječi.

[više]

Terenska nastava u Zagrebu za učenike viših razreda

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 30. 11. 2017. 22:42

U srijedu, 29. studenog učenici viših razreda posjetili su Zagreb. Terenska nastava sastojala se od posjeta kazalištu i muzejima. U kazalištu Mala scena gledali smo dinamičnu predstavu "Sportski život letećeg Martina" koja je oduševila učenike svojom porukom i odličnim glumcima. Zatim smo se razbježali po muzejima.

[više]

Učenici osmog razreda na tribini o ovisnostima

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 30. 11. 2017. 15:12

U ponedjeljak, 27. studenog učenici osmog razreda sudjelovali su na tribini o ovisnostima u Srednjoj školi Čakovec. Tribina je organizirana za sve učenike 8. razreda osnovnih škola s područja Grada Čakovca i 1. razreda Srednje škole Čakovec i njihove nastavnike i  članove Dječjeg vijeća Grada Čakovca, a u sklopu projekta „Budi neovisan i slobodan“ .

[više]

Učenici sedmih i osmog razreda u eTwinning projektu

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 23. 11. 2017. 14:44

Učenici sedmih i osmog razreda naše škole uključili su se u projekt pod nazivom "Merry Christmas, Europe" (u prijevodu Sretan Božić, Europo), koji spada u kategoriju eTwinning projekata gdje sudjeluju učenici 12-15 godina. Partner na projektu je škola Mittelschule "Peter Rosegger“ iz Italije, točnije iz gradića Merano u južnom Tirolu.

[više]

Stjepan kod učenika četvrtih razreda

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 23. 11. 2017. 13:34

Bivši učenik škole, danas gimnazijalac, Stjepan Petković posjetio je učenike četvrtih razreda na satu razrednika. Učenicima je kazivao poeziju koju najviše voli, na kajkavskom, i s njima porazgovarao o svojim scenskim nastupima. Želja učiteljica koje su ga pozvale bila  je motivirati učenike za nastupe na priredbama i smotrama.

Sjećanje na Vukovar

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 20. 11. 2017. 11:50

U petak, 17. studenog obilježili smo Dan sjećanja na Vukovar. O žrtvi našeg grada - heroja govorilo se na satovima razrednika, a izaslanstvo škole predvođeno vjeroučiteljem Ivanom Kolarićem zapalilo je svijeće kod spomenika palim braniteljima.

[više]

Održano Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar Vijest ima dokument u privitku

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 20. 11. 2017. 11:18

Od ponedjeljka 13.  studenog do petka 17. studenog u informatičkoj učionici škole održavalo se natjecanje Dabar.

Natjecalo se 46 učenika od 2. do 7. razreda u 4 kategorije: MikroDabar predviđen za prve i druge razrede, MiliDabar za treće i četvrte razrede, KiloDabar za pete i šeste i MegaDabar za sedme i osme razrede. Zadaci su jednaki u svim državama svijeta u kojima se provodi natjecanje, njih oko četrdeset.

Oduševili nas Superjunaci u Centru za kulturu

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 14. 11. 2017. 14:33

Učenici sedmih i osmih razreda gledali su u Centru za kulturu predstavu Teatra Poco Loco i Kazališne družine Pinklec, Superjunaci. Moderna je to predstava koja kroz plesnu koreografiju i elemente borilačkih vještina, uz atraktivnu glazbu progovara o borbi dobra i zla.

Započela druga sezona Tuluma s(l)ova

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 14. 11. 2017. 14:13

Noćnim čitateljskim susretom u petak, 10. studenog, započeli smo novu sezonu projekta koji ima cilj popularizirati čitanje iz užitka među mladima. U projektu sudjeluju učenici osmih razreda diljem zemlje, a u našoj ih se knjižnici okupilo trinaestak.

Obavijest članovima Vijeća roditelja

Autor: TANJA RADIKOVIĆ, 31. 3. 2017. 14:03

Obavještavamo vas da je kreirana nova e - mail adresa Vijeća roditelja OŠ Ivanovec:

vijeceroditelja.osivanovec@gmail.com

Predsjednica Vijeća roditelja: